https://146.190.110.216/https://167.172.89.125/mochibet 88hksbetmporedkitabet138gbk76hebitopmpoxousaklub76gaming

Háromszáz kilométert utazott, hogy ninja lehessen



A felmérésben a leginkább kedvelt táborozási időszak és az elköltött összegek mellett több új, eddig nem mért információkra is rákérdeztek. A Táborfigyelő munkatársai kíváncsiak voltak, hogy milyen távolságba viszi el egy átlag család a gyermekét egy tábor kedvéért, valamint a vizsgálat eredménye rámutat, hogy miért is találkozhatunk egyre gyakrabban külföldiekkel a táborokban.

Mennyit utazunk a kiválasztott táborért?

A kiválasztott ott alvós táborért a szülők a gyerekekkel átlagban közel 90 km-t utaznak, míg a napközis táborok esetében is több mint 13 km-t teszünk meg a megfelelő vakációs lehetőségért.
Érdekesség, hogy a legnagyobb távolságra a Győr-Moson-Sopron megyei Hegykőről a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Abádszalókra utazott a család, ami 356 km távolság, a megcélzott tábor pedig egy Ninja Kalandor Sporttábor.


Ennyit költöttünk 2015-ben táborozásra

A szülők az idei esztendőben gyermekenként ott alvós tábor esetén átlagosan 34 000 Ft-ot költöttek, míg napközis tábor egy hetére átlagosan 15 500 Ft-ot szántak. Mindkét érték közel 10%-os emelkedés a 2014-es esztendőhöz képest, azaz ennyivel többet szántak a családok a gyerekek táboroztatására idén.

 

Mikor táborozunk?

A Táborfigyelő felmérésében szerepelt, hogy mikor táboroztatják a csemetéket. A táborozás legnépszerűbb időszaka a 2015-ös esztendőben július hónap, a gyerekek 64 %-a ekkor táborozik. A fennmaradó gyerekek közel arányában azonosan oszlanak meg a június két hétben és az augusztusi hónapban.


Egyre több külhoni magyar és külföldi a táborokban

Egyre gyakoribb, hogy a szomszédos országokban élő külhoni magyarok is hazánkban küldik gyerekeket táborozni, ilyen forrás országok Ausztria, Románia, Szerbia és Szlovákia. Ezen felül egyre népszerűbbek a magyar mint idegen nyelv táborok, számuk már az összes táborozás 2,5 %-át is meghaladja. Ezeket jellemzően olyan külföldiek veszik igénybe, ahol a család valamilyen magyar felmenővel rendelkezik, vagy a szülők egyike külföldi és a magyar szülő szeretné, ha a gyerekek gyakorolnák a magyar nyelvet.