https://146.190.110.216/https://167.172.89.125/mochibet 88hksbetmporedkitabet138gbk76hebitopmpoxousaklub76gaming

Négy veszélyes tévhit a táborokról


 

Négy veszélyes tévhit a táborokról

Idén először rekordkorán, már március elején elindultak a jelentkezések a nyári táborokra, valamint már a tavaszi szünetben is egyre több gyermek vakációzik, így a gyermektáborokat összehasonlító Taborfigyelo.hu portál összegyűjtötte a legfontosabb tévhiteket, hibákat, hogy elkerülhessük őket.



Már a táborválasztásnál

A táborok keresésénél sem szabad elfelejteni, hogy nem magunknak választunk kikapcsolódást, hanem a csemeténknek. Míg a szülők többsége a napi mókuskerékből kiszakadva nyugalomra vágyik, addig a gyermekeknek nagyon aktív, élmény- és programdús vakációs időtöltést érdemes keresni. Érdemes a táborokat leszűrni földrajzi hely és / vagy pénztárca alapján és a megmaradó lehetőségeket közösen átbeszélni a gyerekkel. Egyrészt meglepő választásokkal is szembesülhet a szülő, másrészt ha csak mi választunk, úgy kötelezettségnek érezheti a tábori részvételt a gyermek, ami kedvetlenné teheti.

Kütyüket ne

Sok szülő vásárol a porontyoknak kis játszó masinákat, mint a régi game boyok és hasonlók. Ezekkel lehet, hogy otthon jól elvan a gyermek, de a táborban elszigeteltséget okozhat. Ott nem lesz aktuális az otthon alkalmazott „fél órát játszhatsz és utána kikapcsoljuk” szabály, így könnyen bújhat el, zárkózhat be a gyermek a játéka világába kizárva a többieket és a programokat is. Emellett nem elhanyagolható ezen eszközök értéke sem, így akár elvesztés, akár sérülés esetén a szülő újra a zsebébe nyúlhat. Miután a többi gyerek is jó eséllyel szeretne játszani a géppel, amit csemeténk nyílván nem szeretne, így komoly konfliktusforrás is lehet a kütyü, ami elronthatja a táborozás élményét.

Engedjük el

Ha a porontyunkat vakációzni küldjük, akkor valóban engedjük is el oda. Érdemes ilyen esetben a kontrollt rábízni a tábori felügyelőkre, ne hívogassuk a gyermeket naponta többször a központi telefonon. Egyrészt egy idő után gúnyolódás célpontjává válhat emiatt a gyermek, másrészt ez az esetleges honvágyat is erősíti. Sokszor gondoljuk, hogy a telefonokra a gyermeknek szüksége van, holott az esetek nagy többségében inkább a szülő saját maga megnyugtatásaként indítja a hívásokat. Természetesen lehet telefonálni, beszélni a csemetével, de próbáljuk ezt a normál szinten tartani, maximum 1-2 naponta engedjük meg magunknak.

Gyógyszer

Ha a gyermek bármilyen jellegű gyógyszert szed, automatikusan bekészíti a szülő azt az utazó csomagba, ez természetes. Amivel viszont érdemes vigyázni, hogy azon csemeték, akik otthon automatikusan, óramű pontossággal veszik be a szükséges tablettákat, a táborok nyújtotta élménytömegben ezt elfelejthetik. Azon gyermekek esetében is fel kell hívni tehát a táborszerező figyelmét a gyógyszerszedésre, akik maguktól, gyakorlatilag már ellenőrzés nélkül beveszik azokat. A táboroztatók pedig rá fognak kérdezni a gyógyszer beszedésére, így az biztosan nem marad el.

Egyéb ötleteket, tippeket, sőt egy „tábor túlélő csomagot” is találhatnak a gyermektáborokat összehasonlító Táborfigyelő.hu oldalon. Emellett a szülők számára  teljesen ingyenes portálon 350 tábor turnus közül válogathatnak az érdeklődők, szűrhetően árra, földrajzi helyszínre és tábor témára is.

Vissza Sajtósarok